Koszykarki Enea AZS Pozań z pewną wygraną

Koszykarki Enea AZS Poznań pokonały w niedzielę na własnym boisku zespół GTK Gdynia. Poznanianki przeważały od początku spotkania.

Zespół AZS rozpoczął od kilkupunktowego prowadzenia, wykorzystując także niecelność rywalek. Już po minucie prowadziły 4:0, choć przez moment oddały pole zawodniczkom z Gdyni i te objęły prowadzenie na 4:6.

Szybko okazało się, że to jedyny moment w grze, gdy zawodniczki AZS pozwoliły gościom na objęcie prowadzenia. Po pierwszej kwarcie, zespół ze stolicy Wielkopolski prowadził 20:17.

W drugiej kwarcie widoczne były duże problemy rywalek z przejęciem, a także z celnością. Wykorzystały to akademiczki, które powiększył przewagę do 34:22. Jeszcze przed przerwą wzmocniły ją do 18 punktów różnicy, czyli 48:32. Rywalki próbowały rzucać z dystansu, jednak także to nie dawało im widocznej przewagi. Poznanianki kontrolowały grę.

Po przerwie gospodynie zaczęły od mocnych akcji, wykorzystując swoje okazje. Po kilku minutach tempo gry jednak spadło, ale mimo to koszykarki GTK nie potrafiły tego wykorzystać. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od strat gości, co wykorzystały gospodynie.

Mimo, że rywalki nie zamierzały poddać się bez walki, nie potrafiły one odrobić strat.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 76:58.

Zawodniczki Enea AZS odnotowały bardzo dobry mecz, jednak duży wpływ na jego przebieg i wynik miały również liczne błędy, straty i niewykorzystane okazje rywalek.