Orszak Trzech Króli już jutro. W tym roku w innej formule

Zwykle Orszak Trzech Króli oznaczał wspólny przemarsz ulicami centrum Poznania trasą z Placu Wolności na Stary Rynek. Nie brakowało także wspólnego kolędowania, a całość przyciągała uwagę mieszkańców i turystów zarówno starszych jak i tych najmłodszych. Tradycja Orszaku ma już 11 lat. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku wydarzenie nie może odbyć się w tradycyjnej […]

Zwykle Orszak Trzech Króli oznaczał wspólny przemarsz ulicami centrum Poznania trasą z Placu Wolności na Stary Rynek. Nie brakowało także wspólnego kolędowania, a całość przyciągała uwagę mieszkańców i turystów zarówno starszych jak i tych najmłodszych.

Tradycja Orszaku ma już 11 lat. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku wydarzenie nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Organizatorzy nie chcą jednak całkowicie rezygnować z tradycji.

Orszak nie będzie odbywał się w plenerze, ale zostanie zaprezentowany spektakl oparty na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia oraz koncercie kolęd przygotowanym przez Poznańskie Wielbienie pod kierunkiem Leopolda Twardowskiego.

Całość będzie transmitowana na Facebooku oraz kanale YouTube. Początek 6 stycznia, o godzinie 12:00.