Caritas Poznań prosi o odzież dla osób bezdomnych

Caritas Poznań zaapelowało o przekazanie odzieży i butów zimowych dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jak wskazują siostry prowadzące jadłodajnię przy ul. Łąkowej, codziennie wydają kilkaset posiłków, a wiele z osób, które do nich przychodzą, nie ma odpowiedniej odzieży na obecne warunki atmosferyczne na drodze.

Wiele z osób bezdomnych i potrzebujących nie nocuje w żadnym z ośrodków na terenie miasta – noclegowni czy ośrodku dla bezdomnych. Przy obecnych warunkach atmosferycznych, długie przebywanie na dworze może mieć tragiczne skutki dla zdrowia i życia takich osób. Wielu szuka schronienia przed wiatrem m.in. pod mostem, w pustostanach czy na działkach i przystankach, ale nie mają możliwości odpowiedniego ogrzania się.

Codziennie do jadłodajni przy ul. Łąkowej przychodzi co najmniej 300 osób. Jak zauważają siostry, które ją obsługują, a także osoby związane z Caritas, wiele osób nie posiada odpowiedniej odzieży na zimę.

Caritas zwróciło się z prośbą o przekazywanie nowych, nieużywanych męskich zimowych kurtek oraz męskich zimowych butów. To największe potrzeby wśród osób potrzebujących.

Odzież można przekazać do Centrali Caritas Poznań przy Rynku Wileckim w godz. 09:00 -15:30, bądź do Jadłodajni Caritas prowadzonej przez siostry Elżbietanki przy ul. Łąkowej 4.