Jaka nas czeka pogoda w niedzielę?

W połowie następnego tygodnia w całym kraju nie będzie już regionów z dodatnią temperaturą, do tego dosyć silnie powieje. Synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem, choć znajdą się też miejsca z rozpogodzeniami.

Przed nami pochmurna niedziela z przejaśnieniami i słabymi przelotnymi opadami śniegu. Spadnie poniżej 1 centymetra. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 st. C. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Poniedziałek również zapowiada się pochmurno, choć przejaśnienia także są możliwe. Opady śniegu synoptycy prognozują dla północnej części kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu silniejszy, zachodni wiatr.

Niebo we wtorek będzie pełne chmur, poza tym popada śnieg i deszcz ze śniegiem. Można liczyć na to, że na Podkarpaciu zrobi się pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę, powieje z kierunku południowego.