Prawie 160 zarzutów za oszustwo usłyszała… odbywając wyrok za inne oszustwo

Policja z Gniezna rozpoczęła prace nad sprawą w lutym 2020 roku, kiedy to do funkcjonariuszy zaczęły spływać zawiadomienia o oszustwach. Poszkodowani znajdowali się na terenie całej Polski i zgłaszali się do swoich jednostek. Jak wynika z ustaleń śledczych, 26-letnia mieszkanka Gniezna oferowała w internecie odzież i obuwie dziecięce po atrakcyjnych cenach. Kupujący z reguły nie […]

Policja z Gniezna rozpoczęła prace nad sprawą w lutym 2020 roku, kiedy to do funkcjonariuszy zaczęły spływać zawiadomienia o oszustwach. Poszkodowani znajdowali się na terenie całej Polski i zgłaszali się do swoich jednostek.

Jak wynika z ustaleń śledczych, 26-letnia mieszkanka Gniezna oferowała w internecie odzież i obuwie dziecięce po atrakcyjnych cenach. Kupujący z reguły nie otrzymywali jednak zakupionego towaru pomimo uiszczenia opłat.

Policjanci gromadzili materiał dowodowy w sprawie, zbierając informacje o kolejnych poszkodowanych. Łącznie, obecnie jest to już 158 osób z różnych regionów Polski.

Gdy przyszedł czas postawienia zarzutów podejrzanej, okazało się, że obecnie odbywa ona karę pozbawienia wolności w związku z innym oszustwem. Kobiecie przedstawiono 158 nowych zarzutów oszustwa, jednak policja cały czas ustala kolejnych poszkodowanych, dlatego mogą pojawić się kolejne zarzuty.

Za zarzucane kobiecie czyny grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.