Punkt szczepień na MTP będzie mógł wznowić szczepienia przeciw Covid-19

Jak poinformowała dyrekcja Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w piątek zostaną wznowione szczepienia przeciw Sars-CoV-2 w punkcie szczepień na terenie szpitala tymczasowego na MTP.

Punkt szczepień na MTP ruszył w poniedziałek, 11 stycznia. To największy punkt szczepień w regionie. Początkowo miało być szczepionych ponad 500 osób, a po uruchomieniu procedur okazało się, że liczba może wzrosnąć nawet do 1000 osób dziennie. Ostatecznie, w ciągu tygodnia zaszczepiono 4,3 tysiąca osób.

Niestety, na początku tego tygodnia, z uwagi na przestoje w dostawach preparatu do Polski, szczepienia wstrzymano. W poniedziałek podano tylko część z planowanych dawek, a w kolejnych dniach nie były wykonywane żadne szczepienia.

Jak poinformowała dziś placówka sprawująca nadzór nad szpitalem tymczasowym i punktem szczepień, czyli Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, od piątku zostaną wznowione szczepienia dla osób z grupy 0. Dyrekcja przekazała, że szpital otrzymał pulę preparatu, która będzie podawana w piątek, sobotę i poniedziałek. Łącznie zaszczepionych zostanie ok. 2 tysięcy osób.

Jednocześnie szpital zapewnia, że dla osób, które przyjęły już pierwszą dawkę szczepionki, jest zabezpieczona druga.