Jadąc w deszczu przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h. Nagrała to policyjna kamera

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 stycznia, gdy warunki do jazdy nie należały do dobrych. Intensywne opady deszczu ograniczające widoczność i śliska nawierzchnia wymagały od kierowców skupionej uwagi i większej ostrożności. Jak się jednak okazało, nie wszyscy podeszli w ten sposób do tematu. Na wiadukcie w Antoninku poznański policjanci zarejestrowali samochód, który poruszał się z […]

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 stycznia, gdy warunki do jazdy nie należały do dobrych. Intensywne opady deszczu ograniczające widoczność i śliska nawierzchnia wymagały od kierowców skupionej uwagi i większej ostrożności. Jak się jednak okazało, nie wszyscy podeszli w ten sposób do tematu.

Na wiadukcie w Antoninku poznański policjanci zarejestrowali samochód, który poruszał się z prędkością 143 km/h. Funkcjonariusze z drogówki natychmiast dali sygnał kierującemu do zatrzymania się do kontroli.

Dla 27-letniego kierowcy łamanie przepisów i skrajna nieodpowiedzialność na szczęście tym razem nie oznaczała tragedii na drodze, do której mógł doprowadzić swoim zachowaniem. Za przekroczenie o aż 83 km/h dozwolonej prędkości mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych, a także stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.