Rozpoczęły się szczepienia seniorów na terenie MTP

W szpitalu tymczasowym zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie powstał punkt szczepień przeciw Sars-CoV-2, rozpoczęły się dziś szczepienia seniorów. W tym tygodniu planowane jest podanie preparatu kilku tysiącom najstarszych pacjentów. Jednocześnie w placówce wykonywane są także szczepienia dla osób z grupy zero.

Jak przyznaje dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr hab. med. Szczepan Cofta, do tej pory nie odnotowano żadnych problemów w pierwszym dniu szczepień seniorów, a całość przebiega płynnie – co zaskoczyło nawet samych pracowników placówki. Szpital Kliniczny pełni nadzór nad szpitalem tymczasowym i powstałym tam punktem szczepień.

Zgodnie z planem, w tym tygodniu na terenie MTP zostanie wykonanych ok. 3 tysięcy szczepień seniorów, z czego tylko w poniedziałek około 600 osób.

Jednocześnie wykonywane są także szczepienia dla osób z grupy zero – w tym tygodniu preparat będzie podany ok. 2 tysięcy osobom z tej grupy. W pierwszym tygodniu działania punktu, od 11 do 16 stycznia, zaszczepiono 4,3 tysiące osób. Zadeklarowano także gotowość do podawania preparatu ok. 1000 osobom dziennie. Z uwagi na problemy z dostawami preparatu, w ubiegłym tygodniu szczepienia były wstrzymane od wtorku do czwartku, a wponiedziałek odbywały się w ograniczonym zakresie.

Jak poinformował dyrektor Szpitala, jeszcze dziś do placówki ma trafić szczepionka firmy Moderna. Do tej pory podawany był jedynie preparat Pfizera.