W ubiegłym roku ZKZL i Miasto Poznań przekazały klucze do mieszkań prawie 400 rodzinom

W ubiegłym roku prawie 400 rodzin otrzymało od Miasta Poznań mieszkania do użytkowania. To zdecydowany wzrost, którego tendencję widać w ostatnich latach. Z roku na rok ZKZL oddaje klucze do coraz większej liczby lokali.

Jeszcze 10 lat temu, w 2011 roku ZKZL przekazało zaledwie 26 mieszkań komunalnych. W kolejnych latach liczba ta systematycznie rosła. Największy skok zaczął się w 2017 roku, kiedy to po 104 w 2016 oddano poznaniakom 291 mieszkań.

W 2019 roku po raz pierwszy przekroczono liczbę 300 lokali (346). W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do niemal 400. Klucze przekazano wówczas 396 rodzinom.

Jak przyznaje ZKZL, ubiegły rok nie był łatwy – pandemia i obostrzenia, które się z nią wiązały wpływały na konieczność przeprowadzania prac przy zachowaniu m.in. reżimu sanitarnego. Spółka wyjaśnia jednak, że na ostateczny sukces przełożyło się kilka czynników.

Nowe inwestycje, skuteczniejsze zarządzanie procesem zagospodarowania pustostanów, usprawnienie procesów remontowania i ofertowania mieszkań to najważniejsze z nich. Warto zaznaczyć, że 4 ostatnie lata działalności ZKZL to zdecydowany progres w zakresie najmu miejskich lokali. W tym czasie liczba przekazywanych „M” wzrosła aż o 280%.

ZKZL w Poznaniu

Miasto liczy na możliwe utrzymanie rekordowych tendencji także w 2021 roku. Planowane jest zakończenie trwających inwestycji przy ul. Hulewiczów oraz ul Opolskiej. Wraz ze sprawnym zarządzeniem pustostanami, prawdopodobnie uda się oddać poznaniakom jeszcze więcej mieszkań do użytkowania.