Miasto Poznań podpisało umowę z KZN w sprawie wymiany gruntów. Powstanie szkoła i nowe mieszkania czynszowe

Krajowy Zasób Nieruchomości i Miasto Poznań podpisały dziś umowę w sprawie przekazania terenów przeznaczonych pod budowę szkoły i mieszkań na wynajem.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim, w obecności minister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej, posła Bartłomieja Wróblewskiego i wicewojewodów Anety Niestrawskiej i Macieja Bieńka.  Dokument podpisali zastępca wiceprezydenta Poznania, Bartosz Guss oraz wiceprezes KZN, Jarosław Pucek.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, Miasto Poznań otrzyma od KZN działkę na poznańskim Strzeszynie, z przeznaczeniem na budowę szkoły na Strzeszynie, w zamian za grunt przy ul. Żelaznej, gdzie z kolei wybudowane będą mieszkania na wynajem.

Jak przyznał wiceprezydent Poznania, porozumienie przyniesie korzyści dla mieszkańców. Na Strzeszynie powstanie podstawówka, o którą apelowano od lat. To obszar, który w ostatnim czasie mocno się zaludnia, a wielu mieszkańców to rodziny z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zapotrzebowanie na nowe placówki oświatowe stale rośnie. Zyskają także osoby, które będą mogły skorzystać z nowych mieszkań czynszowych na wynajem na gruncie przekazanym przez Poznań na rzecz PTBS.

Działka przekazana przez KZN ma łączną powierzchnię ponad 13ha. Wkrótce rozpoczną się prace zmierzające do powstania inwestycji.