Przekroczył prędkość i uciekał przed policją. Szybko okazało się dlaczego

Nawet na 5 lat może trafić do więzienia młody kierowca, który jadąc pod wpływem alkoholu przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Warszawskiej w Poznaniu, a następnie próbował uciekać przed policją.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia na ul. Warszawskiej w Poznaniu, na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W pewnym momencie, pełniący tam służbę policjanci zauważyli samochód osobowy jadący z prędkością 97 km/h, czyli zdecydowanie więcej, niż ta dozwolona.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał, by zatrzymał się do kontroli, jednak ten nie zareagował tak, jak powinien – zamiast się zatrzymać, mężczyzna ominął policjanta i pojechał dalej zwiększając swoją prędkość.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach na os. Warszawskim zauważyli porzucony samochód z włączonym silnikiem i otwartymi drzwiami. Uznali, że kierowca znajduje się w pobliżu.

Po sprawdzeniu pobliskich ulic zauważyli mężczyznę, którego poszukiwali.

Badanie wykazało, że 21-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Za jazdę pod wpływem alkoholu, przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed Policją będzie odpowiadał przed sądem. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.