Wybrano Superżłobek i Superprzedszkole w Poznaniu

Podczas piątkowej Gali Rodzin ogłoszono wynik tegorocznego plebiscytu na Superżłobek i Superprzedszkole. Nagrodzeni zostali także najlepsi partnerzy programu Karta Dużej Rodziny. Tegoroczna uroczystość, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, odbyła się online.

Gala Rodzin została zorganizowana już po raz ósmy w historii. Miała jednak wyjątkowy charakter – zwykle odbywała się w CK Zamek przy udziale zaproszonych gości. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną, została zorganizowana w wersji online.

Podczas piątkowego wydarzenia prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podkreślił rolę rodziny w życiu społecznym, a także budowaniu wspólnoty. Wskazał m.in. na realizowane przez Miasto programu prorodzinne.

Już po raz drugi zorganizowano także konkurs na Superżłobek i Superprzedszkole. Placówki mogły zgłosić się do rywalizacji, jeśli uzyskały podpisy poparcia od co najmniej 60% rodziców i opiekunów dzieci, które uczęszczają do danego żłobka lub przedszkola.

Zwycięzców wybrała Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele urzędu miasta, komisji dialogu obywatelskiego, organizacji pozarządowych oraz Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży “Klub”.

Przeprowadzono ankiety wśród rodziców i opiekunów maluchów sprawdzając m.in. zadowolenie z jakości edukacji i opieki, a także nastawienie dzieci do placówki i wychowawców.

Tytuł Superżłobka publicznego otrzymał Poznański Zespół Żłobków – żłobek “Krecik”. Tytuł Superżłobka niepublicznego trafił do Niepublicznego Żłobka “Panda”. Z kolei w kategorii na Superprzedszkole publiczne prowadzone przez Miasto Poznań zwyciężyło Przedszkole nr 148 “Mali Europejczycy”.

Tradycyjnie już, Gala Rodzin była także okazją do uhonorowania najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny, wyłonionych na podstawie głosów rodzin wielodzietnych.

W kategorii najlepsza oferta partnerska 2020 r. wyróżnione zostały :

Palmiarnia Poznańska, Cukiernia Kandulski oraz Chata Polska S.A. W kategorii debiut wyróżnieni zostali: Spaghetteria Avanti, Lodowisko Ligawa i Restauracja Ratuszova.

Po zakończeniu Gali wszyscy mieszkańcy i mieszkanki miasta mogli obejrzeć spektakl “Nowe Szaty Króla” – musical Teatru Animacji.