Trening EMS – dla zdrowia, kondycji i pięknej sylwetki

Trening EMS to wyjątkowy rodzaj treningu dedykowany dla wszystkich tych, którzy pragną pozbyć się nadmiaru tłuszczu oraz rozbudować swoją tkankę mięśniową. Wyjątkowość treningu EMS polega na użyciu specjalnego kaftana oraz opasek, do których podłączone są elektrody. Ich zadaniem jest emitowanie delikatnych impulsów elektrycznych, które trafiają do naszego mózgu i powodują, że wybrane partie mięśni pracują z większą skutecznością. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się najważniejszych informacji na temat treningu EMS.

EMS – bezpieczny, skuteczny i wydajny trening

Z treningów EMS korzystają najróżniejsze osoby. Wbrew pozorom, nie jest to trening dedykowany wyłącznie dla sportowców lub osób aktywnych fizycznie. Korzystają z niego również osoby otyłe, poszukujące skutecznych sposobów na spalenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Również osoby cierpiącym na wybrane schorzenia mięśni (na przykład zwyrodnienia stawów) korzystają z treningu EMS. W czym tkwi jego wyjątkowość?

Jak wskazują specjaliści – efekty treningu EMS następują niezwykle szybko i są widoczne już po pierwszym razie. Wynika to z możliwości oferowanych przez nowoczesną technologię. Dzięki zastosowaniu rozbudowanego kaftana z wmontowanymi elektrodami, praca naszych mięśni przebiega sprawniej. Elektrody pobudzają włókna naszych mięśni do wykonywania skurczów. Dotyczy to nawet tych partii mięśni, które znajdują się głęboko w organizmie.

Skuteczność treningu EMS znacząco przewyższa skuteczność standardowego treningu siłowego. 20-30 minut treningu EMS może przynieść identyczne efekty, co 3 godziny spędzone na siłowni.

Technologia w służbie piękna i zdrowia

Elektrody umieszczone na powierzchni kamizelki i pasów emitują impulsy odpowiadające naturalnej częstotliwości impulsów mózgowych. Dzięki temu trafiają one dokładnie do tych partii mięśni, dla których są dedykowane. Jest to o tyle istotne, że elektrody stymuluję aż osiem różnych grup mięśni, które mogą jednocześnie pracować.

W czasie przepływania impulsu pobudzane zostają komórki mięśniowe, omijany jest natomiast układ nerwowy. Dlatego trening EMS jest bezbolesny, a w jego trakcie nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Częstotliwość wywołanych skurczów jest bardzo wysoka (nawet stukrotnie wyższa niż w przypadku konwencjonalnych treningów na siłowni), dlatego trening nie powinien trwać jednorazowo dłużej niż 30 minut.

Kaftan oraz opaski na biodra, ramiona i uda nie stanowią żadnego utrudnienia w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Najnowocześniejsze placówki oferują możliwość wykorzystania ubrań całkowicie bezprzewodowych. Wykorzystywane są między innymi przez Studia Impulse Training, oferujące trening EMS w Poznaniu, Katowicach, Zielonej Górze i Szamotułach.

Elektrostymulacja w treningu sportowców

EMS jest z powodzeniem wykorzystywany przez wielu sportowców na całym świecie. Pełni on wówczas rolę treningu uzupełniającego, optymalizującego uzyskiwane rezultaty. Szczególnie chętnie po elektrostymulację sięgają piłkarze, tenisiści czy bokserzy.

Również nieprofesjonalni amatorzy wysiłku fizycznego traktują trening EMS jako uzupełnienie treningu standardowego. Mowa między innymi o osobach regularnie pływających, jak i amatorach sportów walki.