Zima w Poznaniu – jak kursuje komunikacja miejska? (Aktualizacja)

Choć warunki na drogach są dziś dalekie od idealnych, to wiele osób zrezygnowało z jazdy transportem publicznym na rzecz własnego samochodu. Czy jednak słusznie?

Tramwaje w Poznaniu na razie kursują bez utrudnień. Nie odnotowano większych problemów na żadnej z tras. Zwrotnice działają prawidłowo.

Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku autobusów. Z uwagi na warunki na jezdniach ruch w mieście i na dojazdach jest powolniejszy, a to z kolei przekuwa się w kilkuminutowe opóźnienia. Pomocne okazują się buspasy, choć te często są pokryte warstwą śniegu, który uniemożliwia szybszą jazdę.

Większe problemy mają autobusy podmiejskie, gdzie na drogach wiejskich pod Poznaniem często panują jeszcze trudniejsze warunki – drogi nie są odśnieżone, posypane solą ani rozjeżdżone tak jak w mieście.

Na razie jednak wiele wskazuje na to, że szybciej można dojechać do celu komunikacją miejską – zwłaszcza, gdy wsiądzie się do tramwaju.

AKTUALIZACJA (08:04):

Wygląda na to, że problemy tramwjaów dopiero miały się zacząć – ruch wstrzymany na ul. Podgórnej, a utrudnienia występują także w rejonie ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego