Nowe strefy 4G Poznańskiego Roweru Miejskiego

Za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Na użytkowników czekać będzie prawie 2 tysiące różnych rowerów – III i IV generacji. Powstaną także m.in. nowe strefy PRM dla rowerów bezstacyjnych. Jaki obszar obejmą?

System Poznańskiego Roweru Miejskiego jest rozbudowywany co roku. Kolejny, dziesiąty już sezon rozpocznie się za nieco ponad 2 tygodnie, czyli 1 marca.

Do dyspozycji użytkowników będzie 113 stacji rowerów miejskich 3G z ok. 1000 jednośladów. Dostępne będą 3 stacje PRM 3G z rowerkami dla dzieci – to stacje Rondo Śródka, Malta Ski oraz Termy Maltańskie. Spośród dostępnych rowerów, 76 będzie wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci.  W nowym sezonie będzie także 746 rowerów PRM 4G oraz 30 rowerów elektrycznych 4G.

Obowiązywać będzie 179 miejskich stref postoju rowerów 4G, w tym 80 w pobliżu stacji PRM 3G. Strefa Centrum obejmie obszar wewnątrz I ramy komunikacyjnej, z wyjątkiem płyty Starego Rynku.

Jak poinformował ZTM Poznań, znane są już lokalizacje 5 z 7 nowych stref rowerów 4G, które mają ruszyć wraz z nowym sezonem.

Strefy wyznaczono w rejonach:

– ul. Golęcińskiej – przy Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu;
– ul. Bukowskiej/Kolorowej – w sąsiedztwie CH King Cross Marcelin i przystanku autobusowego ZTM,
– ul. Rembertowskiej/Raszyńskiej – przy parku Jasińskiego,
– ul. Radziejewskiego – w parku,
– ul. Inflanckiej/os. Lecha – vis-a-vis wjazdu na os. Lecha 15-20 (przy blok z zegarem).

Lokalizacje ostatnich dwóch stref mają zostać podane wkrótce, kiedy zakończą się procedury związane z formalnościami.