Znów można pójść do kina i teatrów. W Poznaniu większość otworzyła swoje drzwi dla widzów od dzisiaj

Od dzisiaj znów można korzystać nie tylko z miejsc noclegowych czy obiektów sportowych, ale także kin, teatrów czy filharmonii. Działalność wznowiły również poznańskie instytucje.

O tym, że poznaniacy stęsknili się za salami kinowymi można przekonać się szukając biletow na seanse. W Kinie Muza przy ul. św. Marcin zostały już tylko pojedyncze bilety na niektóre z seansów na dzisiaj oraz weekend. Dostępne są jeszcze bilety na seanse w przyszłym tygodniu.

Pierwszych gości jeszcze dziś przywita także jeżyckie Kino Rialto. Tam także nadal dostępne są bilety na weekendowe oraz przyszłotygodniowe seanse, choć chcąc wybrać się z kimś, należy pośpieszyć się z zakupem wejściówek. Kino samo zapytało widzów, które filmy najchętniej obejrzeliby w weekend.

Od dziś czynne jest także Kino Apollo przy ul. Ratajczaka. Tu także bilety wyprzedały się niemal w całości na najbliższy weekend. Dostępne są wejściówki na repertuar w przyszłym tygodniu, a także na kino online.

BIlety dostępne są także jeszcze do Kina Bułgarska 19. Repertuar dostępny jest nie tylko na walentynkowy weekend, ale także na kolejny tydzień.

Kino Malta otworzy swoje drzwi dla gości dopiero od soboty, 13 lutego. Przygotowano szeroki repertuar.

Na razie nie będzie można wybrać się do popularnych sieciówek kinowych, czyli Multikino, Cinema City czy Helios. Powodem jest m.in. nagłe ogłoszenie zniesienia obostrzeń, na co właściciele nie byli przygotowani z uwagi na brak repertuaru i umów z dystrybutorami. Co więcej, z uwagi na fakt, że rząd zapowiedział otwarcie na razie na dwa tygodnie „na próbę”, nie wiadomo, czy wykupienie licencji od dystrybutorów będzie opłacalne.

Walentynkowy weekend oznacza także powrót widzów do teatrów. W poznańskich instytucjach chętnych na wizytę w teatrze nie brakuje, a bilety rozeszły się lub rozchodzą w bardzo szybkim tempie. Część instytucji powróci do grania na żywo przed publicznością dopiero w ciągu tygodnia.

We wszystkich miejscach obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Kina, teatry, filharmonie i opery mogą udostępniać jedynie 50% wszystkich miejsc widzom. Wszyscy muszą także stosować się do zasady dystansu społęcznego, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.