“Razem przeciw alienacji rodzicielskiej” – nietypowe Walentynki na Moście Jordana

W Walentynki na Moście Jordana przeprowadzono nietypową akcję, która nie była jednak związana z popularną wersją Święta Zakochanych. Na moście, wśród kłódek zakochanych, zwisły serduszka dla dzieci, których rodzice są po rozwodzie i nie potrafią się porozumieć w zakresie opieki nad dziećmi.

Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Nasze Dzieci – Razem Przeciw Alienacji. Udział wzięli rodzice, którzy nie mogą kontaktować się i spotykać ze swoimi dziećmi po rozstaniu z partnerem lub partnerką.

Celem było zwrócenie uwagi na problem alienacji rodzicielskiej oraz tego, w jaki sposób utrudnianie kontaktu dziecka z jednym z rodziców negatywnie wpływa na jego psychikę i rozwój.

Zwykle na Moście Jordana przyczepiane są kłódki wieszane przez zakochanych. Podczas tegorocznych Walentynek wśród kłódek pojawiły się serca z papieru od rodziców tęskniących za kontaktem z własnymi dziećmi. Nie brakowało także serc od pozostałych członków rodziny – babć, dziadków, wujków czy cioci. Akcja wywołała wiele emocji wśród uczestników, przez których przemawia desperacja, tęsknota i bezsilność. Nie tracą jednak nadziei na spotkanie się ze swoimi pociechami wkrótce.