Koduj z Gigantami – ostatnie zajęcia w ramach cyklu już w ten weekend

Już po ósmy można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z programowania „Koduj z Gigantami”.  Ostatnie zajęcia odbędą się w najbliższy weekend.

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem jest popularyzacja nowych rozwiązań technologicznych oraz nauki programowania wśród młodych. Program dostosowany jest do danej grupy wiekowej, by w jak najbardziej przystępny i interesujący sposób przedstawić zagadnienia.

Warsztaty obejmują stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wymagana jest jednak rejestracja poprzez wypełnienie formularza przez rodzica lub opiekuna. Cykl skierowany jest do uczniów w wieku od 7. do 19. roku życia.

Do tej pory, od 2017 roku, przeprowadzono już siedem edycji programu, w których wzięło udział już ponad 20 tysięcy uczestników.

Ostatnie warsztaty w ramach ósmego cyklu odbędą się w najbliższy weekend 20 i 21 lutego. Jakie zagadnienia przygotowano?

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Glitch, HTML
Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

Organizatorem warsztatów “Koduj z Gigantami” jest szkoła “Giganci Programowania”. Partnerem społecznym akcji są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej programu.