Kłody rzucone pod koła – ZZM ustawił przeszkody, które mają uniemożliwić nielegalne parkowanie wokół Cytadeli

Wiosenna aura i wolny dzień sprawiły, że w weekend wiele osób postanowiło odwiedzić Cytadelę, by pospacerować po parku. Niestety, część z nich zdecydowała się dotrzeć tam samochodem i nie zawsze pamiętała, by zostawić go w odpowiednim miejscu. Dzisiaj Zarząd Zieleni Miejskiej poustawiał kłody, które mają przeszkodzić w nieprawidłowym parkowaniu niszczącym zieleń.

Pierwszy tak wiosenny weekend zachęcił poznaniaków do wyjścia do Parku na Cytadeli. Niestety, tylko część pamiętała, że w przypadku podjechała tam samochodem można skorzystać z pobliskiego parkingu, a przede wszystkim, by samochody zostawiać w odpowiednim miejscu (więcej tutaj).

Kierowcy parkowali m.in. na terenach zielonych, rozjeżdżając okolicę, a czasem także łamiąc przepisy dotyczące parkowania w rejonie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Tylko w niedzielę straż miejska ukarała 79 kierowców, którzy pozostawili samochody na trawnikach wzdłuż ul. Za Cytadelą. Najczęściej powodem wystawienia mandatu było parkowanie na terenach zielonych – a dokładniej tym, co miało być terenem zielonym, ale zostało rozjeżdżone przez samochody. Część dotyczyła innych wykroczeń. 

Dzisiaj Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że wykonano działania mające zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Zakład Lasów Poznańskich dostarczył rano kłody, które ZZM ustawił w miejscach, które służyły kierowcom za nielegalne miejsca parkingowe. Mają one zablokować możliwość wjazdu, a tym samym rozjeżdżania trawników.