“Miasto ma kolor niebieski, nie zielony” – kibice Lecha Poznań wywiesili banery przed dzisiejszymi derbami z Wartą

Już dziś na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, który stanowi „domowy” obiekt dla Warty Poznań, odbędą się derby stolicy Wielkopolski. Choć rywalizacja między poznańskimi klubami ma raczej koleżeński wymiar, to część kibiców Kolejorza jasno przedstawiła swoje niezadowolenie z ostatniej postawy Lecha i oczekiwania wobec dzisiejszego spotkania.

Lech Poznań nie ma dobrej passy, choć niektórzy uznają, że ostatnia wygrana ze Śląskiem Wrocław to zapowiedź końca kryzysu. Przed dzisiejszym spotkaniem z Wartą Poznań kibice mogą oczekiwać dobrego meczu ze strony obu drużyn.

Kolejorz jest świadomy mocnych stron „siostry” – jak przyznał sztab szkoleniowy Warta gra bardzo konsekwentnie i nie potrzebuje wielu sytuacji, by strzelić gola. Dla drużyny z Bułgarskiej oznacza to konieczność skupienia i dużej czujności. Problemy w ostatnich spotkaniach szkoleniowiec Lecha nazywa „momentem zacięcia”.

Z kolei Warta Poznań, która o jeden punkt wyprzedza Lecha w tabeli wskazuje, że mecz może być trudny. Piotr Tworek przyznał, że w ostatnim meczu ze Śląskiem Kolejorz udowodnił, że potrafi grać bardzo solidnie. Zieloni nie zamierzają się jednak poddawać bez walki. Szkoleniowiec gospodarzy zapowiada wygraną.

Choć obie drużyny i ich kibice darzą się sympatią i szacunkiem, a derby Poznania nie mają negatywnego wydźwięku, to tym razem zniecierpliwienie części kibiców Kolejorza zaczyna być coraz bardziej zielone. Zirytowani postawą Lecha w lidze oraz w zimowym okienku transferowym, wywieszają transparenty w mieście jasno przedstawiając swoje oczekiwania wobec dzisiejszego meczu.

Dwa z takich banerów zawisły w rejonie Ronda Rataje. Na jednym z nich odwołano się do faktu, że to właśnie Warta jest wyżej w ligowej tabeli niż Lech.

Początek meczu w Grodzisku Wielkopolskim dzisiaj o godzinie 20:30.