Wystawa Iris van Herpen w Galerii na Dziedzińcu dostępna dłużej

Wystawa „Alchemic Couture” Iris van Herpen będzie dłużej dostępna dla zwiedzających w Galerii na Dziedzińcu. To świetna informacja dla osób zafascynowanych modą, sztuką, luksusem i nietypowymi połączeniami i technologią.

Iris van Herpen zachwyca swoimi pracami, w których łączy nowe technologie z delikatnymi pracami ręcznymi w duchu haute couture. Oznacza to połączenia np. druku 3D i cięcia laserowego z haftowaniem i drapowaniem.

Artystka uzyskuje zachwycające świat efekty dzięki łączeniu rzemiosła z innowacją poprzez kolaboracje z innymi twórcami. Część ekspozycji, którą można podziwiać w Galerii na Dziedzińcu poświęcona jest współpracy Iris van Herpen z innymi.

Jej awangardowe prace zachwyciły znane na całym świecie osoby, w tym m.in. Cate Blanchett, Lady Gaga i Tilda Swinton. Sukienki artystki można podziwiać zarówno na modelkach jak i w galeriach i muzeach.

„W przypadku Iris van Herpen tylko obejrzenie kreacji z bliska pozwala w pełni docenić kunszt i unikalność jej projektów” Marta Kabsch, PR Manager Starego Browaru

Stary Browar jest również wydawcą katalogu towarzyszącego wystawie „Alchemic Couture”. Znalazły się w nim zdjęcia kreacji van Herpen, będących częścią ekspozycji w Starym Browarze, oraz teksty przybliżające jej proces twórczy, m.in. esej krytyka mody Michała Zaczyńskiego oraz transkrypcje rozmów projektantki z Wojtkiem Piotrem Onakiem i z Philipem Beesleyem.

Wystawa przez pewien czas była niedostępna dla zwiedzających, ale od 1 lutego 2021 roku znów można ją zwiedzać. Jak poinformował Stary Browar, będzie czynna nieco dłużej, niż początkowo planowano, bo do 31 marca 2021 roku, dzięki czemu więcej chętnych będzie mogło ją zobaczyć.

Ekspozycja jest czynna codziennie, w godzinach 12:00-20:00 w Galerii na Dziedzińcu. Bilety dostępne są przy wejściu oraz online na stronie Bilety24. Zwiedzający zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust.