Ruszył 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. O której godzinie dokonano pierwszego wypożyczenia?

Wraz z pierwszym dniem marca rozpoczął się 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Pierwszy użytkownik skorzystał z niego tuż po północy.

 

To już dziesiąta edycja Poznańskiego Roweru miejskiego, który na stałe wpisał się w system komunikacyjny miasta. W tym roku wprowadzono kilka zmian, m.in. w zakresie dostępu do bezpłatnych przejazdów wypożyczonym rowerem.

Możliwość bezpłatnej jazdy rowerem miejskim przez pierwsze 30 minut mają osoby posiadające bilet okresowy na swojej karcie PEKA. Po dodaniu karty do konta w systemie rowerów miejskich, możliwe będzie korzystanie z preferencyjnego cennika.

W tym sezonie do dyspozycji użytkowników jest już 179 stref wypożyczeń dla rowerów 4G, czyli bezstacyjnych, których w ramach systemu jest obecnie 746 oraz 30 rowerów elektrycznych 4G. Oprócz tego na terenie miasta dostępnych jest 113 stacji roweru miejskiego PRM 3G z niemal 1000 jednośladów.

Sezon rozpoczął się 1 marca i już 9 minut po północy dokonano pierwszego wypożyczenia – użytkownik odjechał ze stacji Zielona. Rower oddał niecałe 5 minut później na stacji Małe Garbary.

Kartę PEKA można przypisać do konta w PRM poprzez stronę internetową PRM, aplikację mobilną PRM, terminal lub komputer pokładowy na rowerze PRM4G.