Chodnik wzdłuż ul. Królowej Jadwigi w nowej odsłonie już gotowy

Zakończono prace przy przebudowie chodnika na ul. Królowej Jadwigi. Inwestycja miała na celu poprawę funkcjonalności całego układu komunikacyjnego, ale dla pieszych najważniejsza jest równa nawierzchnia ścieżki, dzięki czemu poruszanie się po niej jest bardziej komfortowe i bezpieczniejsze.

 

Przebudowa objęła odcinek od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej po północnej stronie jezdni. Poprzednia nawierzchnia chodnika była mocno zniszczona, a nierówności, ubytki i wystające elementy obniżały komfort i bezpieczeństwo poruszania się po nim. Całość wyglądała także mocno nieestetycznie.

Zasadnicze prace budowlane były prowadzone od końca listopada i właśnie dobiegły końca.

W ramach prac rozebrano dotychczasową nawierzchnię chodnika i miejsc postojowych. Wybudowano nowy kanał technologiczny, a następnie wykonano nową konstrukcję pod chodnik i miejsca dla samochodów. Obecnie do dyspozycji użytkowników jest już równa i estetycznie wyglądająca nawierzchnia.

W ramach inwestycji posadzono także 15 wiązów i niskich krzewów. Wysiano również nowe trawniki. Całość uzupełniły ławki oraz nowe kosze na śmieci.

Zasadnicze prace zostały już zakończono. Do wykonania pozostało wykonanie oznakowania poziomego na ul. Królowej Jadwigi, na odcinku od Drogi Dębińskiej do ul. Półwiejskiej. Prace zaplanowano na godziny nocne, kiedy to ruch jest mniejszy, jednak ostateczny termin wykonania będzie uzależniony od warunków atmosferycznych.