Policja nadal szuka sprawcy zabójstwa sprzed ponad 2 lat. Przesłuchano już 30 podejrzanych

Poznańscy policjanci nadal pracują nad sprawą zabójstwa seniorki, której zwłoki znaleziono nad Wartą w 2018 roku. Kobieta została uduszona. W związku ze sprawą poszukiwany jest mężczyzna, który był w towarzystwie seniorki w dniu jej śmierci.

 

Do zabójstwa 75-latki doszło we wrześniu 2018 roku, a jej zwłoki znaleziono w zaroślach nad Wartą. Ustalono, że kobieta została uduszona.

Już na początku śledztwa zabezpieczono nagrania z monitoringu, na których widać mężczyznę, który w dniu śmierci pani Jadwigi, przebywał w jej towarzystwie. Na ich podstawie specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli wersję wyglądu poszukiwanego mężczyzny.

Na podstawie zgłoszeń mieszkańców wytypowano 30 podejrzanych z całej Polski, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Po przesłuchaniu wszystkich oraz przeprowadzeniu badań kryminalistycznych ustalono, że żadna z osób nie miała związku ze zbrodnią.

Policja cały czas pracuje nad sprawą i otrzymuje nowe informacje, które są analizowane. Wytypowano m.in. dwóch obcokrajowców, którzy prawdopodobnie przebywali w Poznaniu w dniu zabójstwa, a wkrótce potem wyjechali z Polski. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację ich alibi.

Poznańscy funkcjonariusze przypominają o sprawie oraz wizerunek mężczyzny licząc, że ktoś przypomni sobie lub skojarzy podejrzanego lub okoliczności mogące naprowadzić policję na trop sprawcy.