W Pleszewskim Centrum Medycznym nie ma już miejsc na oddziale covidowym

Wzrasta liczba zakażonych Sars-CoV-2, w tym także tych, którzy wymagają hospitalizacji. W szpitalach powoli kończą się miejsca na oddziałach covidowych. W Pleszewskim Centrum Medycznym obecnie nie ma już wolnych łóżek.

 

Na początku października 2020 roku, gdy w Polsce trwała druga fala epidemii, w Pleszewskim Centrum Medycznym otwarto odział covidowy. Przygotowano 45 łóżek wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem.

Po spadku liczby zakażeń, jeszcze do niedawna, wypełnionych było ok. 50% miejsc. Od kilkunastu dni liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 stale wzrastała.

Jak przyznaje prezes zarządu PCM, Błażej Górczyński, coraz więcej osób, które są przyjmowane do placówki jest w ciężkim stanie i wymaga intensywnego nadzoru medycznego. W niektórych przypadkach konieczne jest przetransportowanie do innej placówki – najczęściej, gdy chorobie towarzyszą inne schorzenia u chorego.

Dzisiaj poinformowano, że obecnie wszystkie miejsca na oddziale covidowym są zajęte. Chorzy z powiatu pleszewskiego są odsyłani do innych placówek.