Dzik jest dziki i… chce się najeść popcornu

Przekąska, która kusi nie tylko ludzi – popcorn okazał się idealnym wabikiem dla dzika w Lesie Dębińskim, co przysporzyło problemów kobietom zajadającym się przysmakiem.

 

Do sytuacji doszło w godzinach późnowieczornych w środę. Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od młodych kobiet, które poinformowały, że zostały zaatakowane przez dzika w Lesie Dębińskim. Były mocno zdenerwowane i przestraszone, ale nie potrafiły wskazać konkretnego miejsca, w którym się znajdują.

Funkcjonariusze postanowili pozostać w stałym kontakcie z kobietami, a patrol który wyruszył im na pomoc włączył sygnały świetlne. Miało to pomóc w ustaleniu lokalizacji kobiet.

Po dotarciu na miejsce strażnicy zauważyli dwie kobiety stojące na ławce. Funkcjonariusze widząc, że w okolicy nie ma zwierzęcia, poprosili, by zeszły na ziemię. Wówczas okazało się, że dzik czekał w krzakach i gdy tylko kobiety zeszły z ławki, ponownie zaatakował.

Szybko okazało się, co było przyczyną zachowania zwierzęcia – dzik nie miał zamiaru atakować kobiet, ale miał dużą ochotę na… popcorn, które jadły. Intensywny zapach przekąski zwabił zwierzę.

Strażnicy przegonili dzika, by kobiety mogły bezpiecznie zejść na ziemię i wyjść z lasu.