Klepisko i dziki parking znikną z ul. św. Rocha. Ulicę czekają zmiany

To najbardziej znany „dziki” parking w okolicy – nieutwardzony fragment ul. św. Rocha od lat wykorzystywany jest przez kierowców do parkowania. Już wkrótce błotne klepisko i chaotycznie zaparkowane samochody znikną z przestrzeni miejskiej. ZDM podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych na przebudowę tego fragmentu drogi.

 

Nieutwardzony fragment ul. św. Rocha, który biegnie od ul. Serafitek w kierunku mostu św. Rocha jest drogą bez przejazdu. Przez lata stał się nieoficjalnym parkingiem w okolicy. Korzystają z niego zarówno studenci pobliskiej Politechniki Poznańskiej jak i osoby pracujące w centrum miasta, które przesiadają się na tramwaj i traktują miejsce jako parking buforowy.

O zmiany w okolicy apelowała część mieszkańców, zwracając uwagę przede wszystkim na względy estetyczne. Wkrótce miejsce to ma się zmienić.

ZDM poinformował, że podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych, które mają nie tylko sprawić, że okolica będzie ładniej wyglądać, ale także sprawić, że będzie bezpieczniej dla użytkowników drogi.

Ulica nadal będzie bez przejazdu do mostu św. Rocha, ale klepisko zastąpi nawierzchnia z betonu asfaltowego. Zjazdy zostaną utwardzone, a wzdłuż jedni powstanie chodnik. Ścieżka dla pieszych i rowerzystów powstanie także między tą ulicą, a ul. Kórnicką, co uzupełni obecną infrastrukturę w rejonie skrzyżowania z ul. Przystań.

Ulica będzie zakończona zatoką do zawracania. Wyznaczone będą miejsca do parkowania – wzdłuż ulicy prostopadłe, a przy zatoce równoległe.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, odwodnienie i oświetlenie ulicy.

Przekazanie placu budowy wykonawcy jest planowane jeszcze w marcu. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie lipca. Koszt inwestycji to 951 tysięcy złotych.