Nastolatka chciała zrobić zabawny filmik na Tik-Toka, postawiła na nogi kilka jednostek policji

Wyjątkowo głupia moda wśród użytkowników Tik-Toka skończy się poważnymi konsekwencjami dla 15-latki z Wielkopolski, która wykonując modny „challenge” zaangażowała do działania policjantów z kilku komend policji.

 

Policjanci z Koła otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek, która na swój numer telefonu otrzymała niepokojącą i nietypową wiadomość. Ktoś wysłał – z nieznanego jej numeru telefonu – do niej SMS o treści „dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”.

Kobieta postanowiła zawiadomić o sprawie służby. Policjanci poważnie podeszli do zgłoszenia wiedząc, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Z uwagi na powagę sytuacji, zaczęli ustalać nadawcę wiadomości, co wiązało się z koniecznością zaangażowania w sprawę policjantów z kilku komend Policji.

Okazało się, że nadawcą była 15-latka, która uległa modzie panującej wśród tzw. tiktokerów, czyli użytkowników Tik-Toka. Dotyczy to filmików, na których użytkownicy pokazują jak wysyłają do losowo wybranych numerów wiadomości o różnego rodzaju mylących treściach, a następnie ekscytują się reakcją zdziwionych użytkowników.

Nastolatka chciała zrobić podobny żart, jednak nie pomyślała o konsekwencjach swojego działania. Jej wiadomość zaangażowała do akcji wielu policjantów.

Dziewczynę czeka teraz sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.