CBA zatrzymało dwie osoby z poznańskiej spółki podejrzane o oszustwo na szkodę Skarbu Państwa

CBA zatrzymało dwie osoby, które są podejrzane o działanie na szkodę Skarbu Państwa, występując w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, która miała współpracować z Ministerstwem Finansów.

 

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przeszukano również miejsca pracy i zamieszkania podejrzanych.

Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustwa na szkodę Skarbu Państwa. Jak wyjaśnia CBA, na podstawie materiału dowodowego ustalono, że w 2017 roku podejrzani występowali w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, z którą współpracowało Ministerstwo Finansów. Umowa z resortem dotyczyła dostawy specjalistycznych komputerów dla podległych ministerstwu jednostek.

Zdaniem śledczych, wykonawca w pełni świadomy tego, że nie będzie w stanie zrealizować zamówienia w terminie, podpisał umowę o wartości ponad 1 mln 600 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono im zarzuty oszustwa. Prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze.