Więcej miejsc na parkingu buforowym Dolna Wilda II

Parking buforowy Dolna Wilda II może pomieścić więcej samochodów. Łącznie do dyspozycji kierowców jest o 60 miejsc postojowych niż do tej pory.

 

Ideą parkingów buforowych jest zapewnienie dogodnego miejsca na pozostawienie samochodu w rejonie Strefie Płatnego Parkowania. Zlokalizowane są głównie w rejonie biur, sklepów i urzędów, z miejscach blisko komunikacji zbiorowej.

„Eliminuje to konieczność ciągłego poszukiwania miejsca parkingowego w okolicy kolejnych odwiedzanych miejsc i kosztuje mniej niż postój w Strefie Płatnego Parkowania. Obiekty te posiadają również miejsca do bezpłatnego parkowania rowerów” – wyjaśnia ZDM Poznań.

Od 1 marca parking Dolna Wilda II działa w rozszerzonym zakresie. Wcześniej było tam 90 miejsc postojowych, a dzięki jego powiększeniu o 1200 m2, powstało kolejnych 60. Łącznie do dyspozycji kierowców jest więc 150 miejsc parkingowych.

Opłata za postój na parkingu buforowym jest wszędzie taka sama – 3 złote za godzinę. Możliwe jest także wykupienie abonamentu, co jest dobrą propozycją dla osób, które korzystają z nich regularnie.