Dowództwo Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu zakażone koronawirusem

Zespół prasowy Komendy Głównej PSP poinformował, że Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP oraz jego zastępcy są zakażeni koronawirusem. Zapewniono jednocześnie, że ciągłość funkcjonowania komendy oraz dowodzenia jest zachowana.

 

Jak poinformowała Komenda Główna PSP, KW PSP w Poznaniu stosuje się do zaleceń sanepidu, a praca odbywa się zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego. Na razie nie wiadomo, jak doszło do zakażenia szefostwa.

Wiadomo, że w ubiegłym tygodniu Komendant wielkopolskiej straży pożarnej, st. bryg. Dariusz Matczak brał udział w uroczystym otwarciu nowej strażnicy we Wrześni. W otwarciu udział brali także m.in. wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Na razie nie odnotowano jednak zakażenia u żadnej z osób funkcyjnych spoza KW PSP w Poznaniu lub wśród strażaków we Wrześni.

Jednocześnie zapewniono, że bezpieczeństwo mieszkańców Wielkopolski nie jest zagrożone. Obowiązki związane z utrzymaniem ciągłości i dowodzenia zostały zgodnie z procedurami przekazane wyznaczonej osobie. Sytuacja nie ma także wpływu na działania ratownicze-gaśnicze w regionie.