CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą. Mogła wprowadzić na rynek nawet 60 kg marihuany

Poznańskie CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą związaną z działalnością narkotykową na terenie Wielkopolski. Zatrzymano osiem osób, a według szacunków śledczych, grupa mogła wprowadzić na rynek ok. 60 kg marihuany.

 

Jak wynika z ustaleń śledczych, zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się produkcją marihuany i mogła wprowadzić na rynek ok. 60 kg tego narkotyku. Towar trafiał na rynek polski, głównie do Wielkopolski.

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali osiem osób, mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości. Podejrzani są w wieku od 30 do 63 lat.

Dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych, wsiadając do samochodu, w którym znajdowało się 5,5 kg narkotyków. Wśród zatrzymanych jest także dwóch tzw. „plantatorów”.

Policjanci przeszukali nieruchomości, na których działali i żyli zatrzymani. Na dwóch z nich znaleziono plantacje konopi.

„Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na plantacjach znajduje się blisko 240 krzewów, a dodatkowo funkcjonariusze przejęli urządzenia służące do produkcji m.in. lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego. Z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy „działek” dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych.” Wyjaśnia CBŚ.

Podczas działań zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości prawie 700 tysięcy złotych – w postaci gotówki i samochodów.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jedna osoba dodatkowo usłyszała zarzut kierowania grupą. Ponadto dwie osoby są podejrzane o uprawę konopi innych niż włókniste, z których można by uzyskać znaczną ilość narkotyków.

Podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.