Rowerowa Mapa Poznania 2021 – ZDM zachęca rowerzystów do jej współtworzenia

Zarówno w kalendarzu jak i w pogodzie można zauważyć, że wiosenny sezon rowerowy zbliża się dużymi korkami. Choć już teraz na poznańskich ulicach ruch rowerowy jest spory, to dopiero wraz z nadejściem regularnych ciepłych dni można mówić o sezonie. Jak co roku, ZDM Poznań przygotowuje Mapę Rowerową Poznania i zachęca mieszkańców do jej wspólnego tworzenia.

 

Od kilku lat w Poznaniu wydawana jest specjalna Mapa Rowerowa Poznania. Znajdują się na niej aktualne trasy rowerowe, elementy infrastruktury rowerowej, parkingi i inne ciekawe poradniki.

Mapa jest regularnie aktualizowana, by uwzględniać wszelkie zmiany wynikające głównie z prowadzonych przez cały rok inwestycji.

W tym roku ZDM zaprasza rowerzystów do współtworzenia przewodnika. Jak wskazuje spółka, twórcy chcą wiedzieć, czego oczekują odbiorcy i czego brakowało im w poprzednich edycjach Mapy.

Propozycje z ciekawymi, praktycznymi i pomocnymi treściami, a także np. błędami, które wprowadzono przy poprzednich edycjach, należy umieszczać w komentarzu pod postem na stronie ZDM (tutaj).

Najciekawsze propozycje mają szansę znaleźć się w najnowszym wydaniu Mapy rowerowej Poznania.