Grad goli w meczu Warty Poznań z Legią Warszawa

W sobotę wieczorem Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Wartą Poznań 3:1. Legioniści objęli prowadzenie już w trzeciej minucie.

Bartosz Kapustka dostrzegł Filipa Mladenovicia, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Warty – Adriana Lisa.
W 26. minucie Jan Grzesik przelobował Artura Boruca i doprowadził do wyrównania. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Filip Mladenović podał do Pawła Wszołka, który strzelił gola na 2:1.

W 61. minucie Serb zdobył drugą bramkę. Legia przeważała, ale piłkarze Warty nie poddawali się.

W 79. minucie Mateusz Kupczak strzelił gola z rzutu karnego, który został podyktowany po tym, jak Paweł Wszołek dotknął piłkę ręką.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Filip Mladenović. Reprezentant Serbii strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Mistrzowie Polski odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Legia Warszawa po 21 kolejkach prowadzi w PKO BP Ekstraklasie. Zespół Czesława Michniewicza ma 7 punktów przewagi nad drugą Pogonią Szczecin.