Poznań znów zgotował trochę dobra

Już po raz drugi Poznań postanowił “zgotować trochę dobra” i w ramach jednej akcji pomóc zarówno potrzebującym jak i poznańskim restauratorom.

 

W ramach akcji “Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz” Miasto Poznań po raz drugi połączyło pomoc dla potrzebujących z pomocą dla lokalnych restauratorów, dla których okres pandemii oznacza wiele problemów finansowych.

Podobnie jak przy pierwszej odsłonie akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ze zgłoszeń, które napłynęły do Urzędu, wybrano 20 lokali z Poznania, które przygotowały po 25 posiłków dla osób w kryzysie bezdomności. Restauracje otrzymały od Miasta wsparcie w wysokości 1000 złotych.

Finał akcji odbył się w piątek, 12 marca. Restauratorzy przyrządzili pełnowartościowe posiłki, które dostarczyli do wybranych miejsc. Stamtąd zostały one rozdystrybuowane do osób potrzebujących, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Pogotowia Społecznego.

Organizatorami przedsięwzięcia był Urząd Miasta Poznania oraz agencja LUCKYYOU – pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel.