Rozpoczęła się wycinka starych topól przy Arenie. W ich miejsce pojawią się zdrowe i silniejsze drzewa

Rozpoczęła się wycinka drzew wycinka 29 topól kanadyjskich, które są w złym stanie i zagrażają bezpieczeństwu spacerowiczów. W ich miejsce posadzone zostaną nowe, silniejsze drzewa.

 

W ostatnim czasie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zleciły analizy dendrologiczne drzew, które rosną wzdłuż dwóch dwóch prowadzących do Hali Arena od strony ul. Wyspiańskiego i Reymonta. Łącznie to 29 topól kanadyjskich. Jak się okazało, rośliny są w bardzo złym stanie i nawet zabiegi pielęgnacyjne tego nie poprawią.

Ustalono, że są w końcowej fazie żywotności, co sprawia, że są kruche i łamliwe, przez co zagrażają bezpieczeństwu przechodniów.

Podjęto decyzję o wycince roślin, która rozpoczęła się dzisiaj. Wcześniej wykonano kontrolę ornitologa, który upewnił się, że na wytypowanych drzewach nie ma żadnych gniazd ani dziko występujących gatunków chronionych.

Topole zostaną zastąpione 29 dębami szypułkowymi, które są gatunkiem rodzimym i długowiecznym. Do nasadzeń zastępczych będą wykorzystane już rozwinięte egzemplarze.

Nowe drzewa mają pojawić się jeszcze w tym roku.