Bezpłatna rehabilitacja dla seniorów po przechorowaniu COVID-19

Poznańscy seniorzy i seniorki, którzy przeszli COVID-19 mogą korzystać z bezpłatnych świadczeń z zakresu rehabilitacji kardiologicznej, a także z konsultacji pulmonologicznych i psychologicznych. Sfinansuje to Miasto Poznań.

 

Miasto Poznań od kilku lat realizuje programy związane z bezpłatną rehabilitacją dla najstarszych mieszkańców. W tym roku, po poprawce budżetowej wnioskowanej przez radną Marię Lisiecką-Pawełczak, zostały one rozszerzone o specjalne pakiety dla seniorów, którzy przeszli COVID-19.

Specjalne pakiety skierowane są do osób, które przeszły zakażenie koronawirusem i zmagają się z powikłaniami kardiologicznymi i oddechowymi. Miasto przeznaczyło na 38 pakietów 80 tysięcy złotych.

Mogą z nich skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65. rok życia. Świadczenia gwarantowane w tym zakresie będą realizowane wśród pacjentów, którzy już czekają w kolejce w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) lub zostaną tam skierowani.

„Zakażenie koronawirusem często wiąże się z całkowitą izolacją od osób bliskich – dlatego pakiet został wzbogacony o konsultacje z psychologiem, aby seniorzy mogli zadbać również o swoje zdrowie psychiczne” – wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej informacji dostępnych jest online.