Poważne problemy byłego piłkarza Lecha Poznań

Poważne problemy byłego napastnika Lecha Poznań. Nicki Bille Nielsen po raz kolejny stanie przed sądem. Tym razem chodzi aż o 13 przypadków złamania prawa.

Jak podaje tabloid “BT”, 3-krotny reprezentant Danii odpowie za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających, spowodowanie groźnego wypadku samochodowego, kradzież perfum i grożenie kierowcy samochodu, w który uderzył były piłkarz.

Do zdarzenia doszło latem 2019 roku na autostradzie Amagermotorvejen w Kopenhadze. Bille Nielsen jechał ze zbyt dużą prędkością, wyprzedzał na pasie awaryjnym, a w końcu uderzył w samochód na norweskich tablicach rejestracyjnych, w którym znajdowało się pięć osób.

Sprawca wypadku był wyraźnie pobudzony, znajdował się pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających – cytuje policyjny raport “BT”.

Duńska prokuratura domaga się między innymi wysokiej grzywny, kary pozbawienia wolności oraz bezwzględnego odebrania piłkarzowi prawa jazdy. Ole Schmidt, prawnik Nickiego Bille Nielsena, nie chciał rozmawiać z mediami. Duński piłkarz grał w Lechu Poznań w latach 2016-2018. W trakcie kariery występował również m.in. w Regginie, Villarrealu, Elche i Rosenborgu.