Prace przy budowie akademika UAM na Kampusie Morasko zgodnie z planem

Na Morasku trwają prace przy wykonywaniu fundamentów pod nowy akademik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Obiekt ma być gotowy za dwa lata.

 

Akademik powstaje na terenie Kampusu Morasko, w pobliżu Collegium Historicum, czyli Wydziału Historii. Budynek będzie miał pięć kondygnacji, w tym część mieszkalną i usługową.

W nowym domu studenckim będzie mogło zamieszkać 400 studentów na czterech piętrach. Łącznie powstanie 160 pokoi jednoosobowych oraz 120 dwuosobowych, z węzłami sanitarnymi i aneksami kuchennymi. Na każdym piętrze przewidziano jeden pokój dla osób z niepełnosprawnościami, a także kuchnię z jadalnią oraz pralnię z suszarnią.

Na parterze przewidziano część usługową i powstanie tam stołówka, klub studencki, siłownia, przedszkole oraz minimarket.

W ramach prac wybudowane zostaną również miejsca parkingowe, infrastruktura techniczna oraz wewnętrzna komunikacja.

Jak wyjaśnia kierownik budowy Marcin Kuśmider z firmy Alstal, która jest wykonawcą budowy, „aktualnie trwają prace związane z hydroizolacją fundamentów oraz prace żelbetonowe fundamentów, które polegają na wykonaniu płyt fundamentowych”. Jednocześnie prowadzone są także prace przy instalacji uziemień w podłożu. Rozpoczęło się również wznoszenie pierwszych słupów i ścian na wysokość pięciu metrów.

Inwestycja warta ok. 52 mln złotych ma być gotowa za dwa lata.