Podpory nowego wiaduktu na ul. Kurlandzkiej już widoczne. W nocy zmiana organizacji ruchu na ul. Krzywoustego

Prace przy budowie nowego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej, nad ul. Krzywoustego postępują zgodnie z planem. Powstają już podpory pod obiekt. Dzisiejszej nocy zmieni się również organizacja ruchu w okolicy, co ma ułatwić rozładowanie korków.

 

Po starej przeprawie nie ma już śladu – obiekt został całkowicie rozebrany. Obecnie na placu budowy trwają prace związane z budową nowego wiaduktu.

„Na placu budowy powstają podpory fundamentowe, które będą utrzymywać nowy wiadukt. Pierwsza ława fundamentowa podpory została zazbrojona, tym samym w czwartek rozpoczęło się betonowanie tych ważnych elementów konstrukcyjnych” – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Intensywne prace prowadzone są również w rejonie skrzyżowania ul. Kurlandzkiej i Bobrzańskiej, które zgodnie z planem, po przebudowie będzie miało formę ronda, podobnie jak skrzyżowanie z ul. Wiatraczną. W rejonie ul. Bobrzańskiej końca dobiegają prace przy przebudowie kolizji infrastruktury energetycznej. W niektórych miejscach wykonano już także część warstwy konstrukcyjnej, stanowiącej stabilizację podłoża. Wkrótce rozpocznie się montaż krawężników.

Od dzisiejszej nocy zmieni się organizacja ruchu w rejonie prowadzonych prac. Obecnie ruch na ul. Kryzowustego odbywa się wyłącznie na nitce północnej. By usprawnić ruch, a także zmniejszyć korki przy dojeździe do zwężenia, od nocy z piątku na sobotę zlikwidowane będą buspasy. Oznacza to, że kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy, a nie jak do tej pory dwa pasy.

Nowy wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej ma mieć cztery przęsła, odwodnienie, drogę rowerową i chodnik. Na skrzyżowaniach na obu końcach powstaną ronda, co ma podnieść poziom bezpieczeństwa.

Prace budowlane mają potrwać do końca roku.