Kompromitująca porażka Lecha Poznań

Kompromitująca porażka Lecha. W sobotnim (20 marca) meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy “Kolejorz” przegrał na własnym stadionie 2:3 z Jagiellonią Białystok.

Przyjezdni prowadzili od 2. minuty po trafieniu Fiodora Cernycha, ale Lech odpowiedział na to golami Michała Skórasia w 11. i Mikaela Ishaka w 39. minucie.

Gdy w 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Błażej Augustyn z “Jagi”, wydawało się, że gospodarze z łatwością dowiozą prowadzenie do końca spotkania.

Tymczasem w 72. minucie wyrównał Bojan Nastić, a w 87. minucie zwycięstwo zapewnił ekipie z Białegostoku Bartłomiej Wdowik.

Po 22 kolejkach “Kolejorz” z 29 punktami na koncie zajmuje dopiero 9. miejsce w lidze. “Jaga”, która zdobyła o “oczko” mniej, plasuje się na 10. pozycji.