Trwa rozbudowa ZSO 2. Widać już fundamenty nowego łącznika

Na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Charlesa de Gaulle’a w Poznaniu trwają prace związane z budową łącznika, który zapewni bezpośrednie przejście między budynkiem szkoły, a halą sportową. Powstaną tam również nowe sale dydaktyczne.

 

Do tej pory wybudowana przed laty hala sportowa z m.in. salami lekcyjnymi dla najmłodszych klas była oddzielona od budynku głównego szkoły w Krzesinach. Nowy łącznik ma nie tylko połączyć oba budynki, ale także zwiększyć powierzchnię użytkową szkoły, a tym samym zwiększyć liczbę dostępnych dla uczniów miejsc.

Łącznik będzie miał dwie kondygnacje, a w środku powstanie dziesięć nowych sal lekcyjnych – po pięć na każdym piętrze.

Atrakcją będzie wysoki na dwie kondygnacje przeszklony hol, otwarty na wewnętrzny dziedziniec. Przestrzeń wspólna będzie mogła być wykorzystywana m.in. do organizacji apeli czy wystaw.

W łączniku znajdzie się także pokój nauczycielski z oknami i dziedziniec i przestrzeń holu, dzięki czemu nauczyciele będą mogli dodatkowo czuwać nad bezpieczeństwem uczniów, nawet gdy nie mają dyżurów.

Na placu budowy trwają prace. Obecnie widoczne są już fundamenty i zbrojenie słupów  nośnych obiektu. Rozpoczęto także montaż sieci instalacji pod posadzkami.

Całość ma być gotowa na wiosnę 2022 roku.