Kolejne proekologiczne biletomaty w Poznaniu

W Poznaniu stanęły kolejne nowoczesne biletomaty Operatora Mera. Urządzenia wyróżniają się m.in. samowystarczalnością w zakresie energii elektrycznej, ponieważ są wyposażone w panele fotowoltaiczne i same wytwarzają potrzebny do działania prąd.

 

Biletomaty pozwalają na doładowanie kart PEKA i zakup biletów papierowych. Płatności można dokonywać gotówką, kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz poprzez BLIK.

Urządzenia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, spełniając europejskie standardy w zakresie dostępności dla osób z ograniczeniami wzroku i ruchu.

Co ważne, biletomaty Operatora Mera posiadają baterie solarne, dzięki czemu w ekologiczny sposób zapewniają sobie potrzebną energię elektryczną i są samowystarczalne i niezależne w tym zakresie. Obniża to także koszty eksploatacji.

Obecnie na obszarze funkcjonowania linii ZTM Poznań dostępnych jest już łącznie 19 tego typu urządzeń. Najnowsze dwa stanęły na przystanku autobusowym „os. Oświecenia” przy ul. Piłsudskiego na nitce w kierunku Ronda Rataje oraz na przystanku tramwajowym „pl. Wiosny Ludów” w kierunku AWF. ZTM przypomina jednak, że z uwagi na budowę tymczasowego łuku tramwajowego przy placu, przystanek jest czasowo nieczynny.

Docelowo operator ustawi w mieście 25 tego typu urządzeń.