Mniej łamania przepisów na dworcu. Regularne kontrole straży miejskiej przyniosły efekty

Kierowcy i piesi ignorujący przepisy i zakazy w rejonie dworca autobusowego PKS w Poznaniu to jeszcze do niedawna była codzienność. Była, bo od czasu regularnych działań straży miejskiej, problem jest o wiele mniejszy.

 

Na terenie dworca autobusowego kierowcy samochodów często ignorowali przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te dotyczące zakazu wjazdu na drogę przeznaczoną wyłącznie dla autokarów i autobusów.

ZKZL zwrócił się do straży miejskiej o pomoc w dyscyplinowaniu kierujących, którzy ignorowali dwa znaki zakazu jadąc drogą nieprzeznaczoną dla nich.

Drugim z problemów było spożywanie alkoholu i palenie papierosów w miejscu publicznym.

Obie sprawy zostały przyjęte przez strażników, którzy konsekwentnie i regularnie prowadzili kontrole w okolicy i karali osoby niestosujące się do przepisów.

Kierowcy, którzy wjeżdżali na teren dworca musieli zapłacić za ten manewr nawet 500 złotych mandatu i otrzymywali 5 punktów karnych.

Samochody osobowe wjeżdżały na teren dworca z Ronda Szczęśliwej Podróży drogą przeznaczoną  wyłącznie dla komunikacji autobusowej. Kierujący po drodze musieli zignorować dwa znaki drogowe, które nie dotyczą autobusów: zakaz skrętu w prawo oraz zakaz ruchu. Decydując się na ten manewr kierowcy musieli przejechać pomiędzy peronami łamiąc kolejne zakazy wjazdu i zatrzymywania się – wyjaśnia straż miejska

Z kolei spożywanie alkoholu, palenie papierosów i zaśmiecanie terenu dworca, którego dopuszczali się podróżni to także kary nawet do 500 złotych.

W ciągu miesiąca strażnicy interweniowali prawie 200 razy. Regularne kontrole sprawiły jednak, że obecnie jest odnotowywanych o wiele mniej przypadków łamania przepisów.