Profilaktyka zdrowotna po COVID-19. Webinar z ekspertami

W Poznaniu w ostatnich tygodniach zauważalny jest nie tylko wzrost liczby zakażeń koronawirusem, ale także osób, które mają problemy po przechorowaniu COVID-19. Mają one charakter zarówno fizyczny jak i psychiczny. Już dziś chętni będą mogli wziąć udział w webinarze poświęconym profilaktyce zdrowotnej po COVID-19. Dowiedzą się m.in. jakie ćwiczenia mogą pomóc ozdrowieńcom, z jakimi problemami ze strony np. układu pokarmowymi mogą się spotkać, a także jak opiekować się dzieckiem, które przeszło zakażenie.

 

Spotkanie ze specjalistami odbędzie się w formie online. Eksperci podpowiedzą, jak dbać o organizm podczas choroby, ale przede wszystkimpo przebyciu COVID-19.

Webinar rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 i poprowadzi go prof. Iwona Mozer-Lisewska z Kliniki Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Nabytych Niedoborów Odporności w Poznaniu.

Spotkanie podzielone będzie na dwie sesje. Pierwsza będzie poświęcona działaniom profilaktycznym w czasie i po zakażeniu koronawirusem.

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. Andrzej Tykarski, opowie o leczeniu osób z nadciśnieniem tętniczym w dobie pandemii. Prof. Lidia Gil przeprowadzi rozmowę o opiece nad pacjentem hematoonkologicznym, a prof. Magdalena Figlerowicz doradzi jak doglądać dziecka, które przebyło zakażenie SARS-CoV-2. Z kolei prof. Iwona Mozer-Lisewska wyjaśni, w jaki sposób koronawirus wpływa na układ pokarmowy.

Metody leczenia COVID-19 omówi prof. Arleta Kowala-Piaskowska.

W drugiej części wirualnego spotkania, paneliści skupią się na temacie powrotu do zdrowia po chorobie.

Maria Budnik- Szymoniuk podpowie, jak podtrzymać efekty zdrowego stylu życia w szpitalu w czasie i po pandemii. Prof. Wiesław Bryl skupi się na związkach otyłości z epidemią, a prof. Tomasz Kotwicki wyjaśni, jakie ćwiczenia pomogą po przebytej chorobie COVID-19. Na zakończenie prof. Agnieszka Słopień opowie o wpływie pandemii na zdrowie psychiczne Polaków. 

Webinar jest dofinansowywany ze środków Miasta Poznania i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Aby wziąć w nim udział należy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej tutaj. Spotkanie potrwa łącznie 2,5 godziny.