Sprawca wczorajszej kolizji na A2 nie rejestrował swojego czasu pracy

Wczorajsze zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym na autostradzie A2 na szczęście nie skutkowało obrażeniami dla uczestników zdarzenia i zostało uznane za kolizję drogową. Okazało się jednak, że sprawca zdarzenia mocno naruszył przepisy dotyczące pracy kierowcy zawodowego.

 

Do zdarzenia doszło na poznańskim odcinku autostrady A2, między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Zderzyły się samochód osobowy i ciężarowy.

Z ustaleń policji wynika, że sprawcą kolizji drogowej był kierowca tego drugiego pojazdu. Będący na miejscu policjanci sprawdzili również tachograf kierowcy zawodowego. Okazało się, że nie rejestrował on swojego czasu pracy. Oznacza to, że nie wiadomo, kiedy, jak długie i czy w ogóle robił sobie przerwy podczas jazdy.

Jak podkreśla policja, poziom zmęczenia kierowcy prowadzącego pojazd, zwłaszcza ten o dużych gabarytach, jest kluczowy dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Mężczyzna został ukarany mandatem na kwotę 2 tysięcy złotych, a także kolejnym w wysokości 450 złotych za spowodowanie kolizji.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.