Poznańskie Misterium Męki Pańskiej w tym roku w innej formie

Od lat, co roku przyciągało kilkadziesiąt do nawet stu tysięcy widzów z Polski i zagranicy – Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w Poznaniu, będąc zarazem największym widowiskiem pasyjnym w Europie. Już po raz drugi nie będzie mogło odbyć się w tradycyjnej formie z uwagi na pandemię, jednak organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego dla osób, chcących przeżyć wyjątkowy wielkanocny czas w Wielkim Tygodniu.

 

Poznańskie Misterium odbywa się od 1998 roku na Cytadeli. Przez lata zyskało sławę i uznanie w Polsce i poza granicami państwa. Zarówno przy produkcji jak i na scenie pracuje kilka tysięcy osób.

To, co wyróżnia poznańskie widowisko to nacisk na przeżycie i emocje u widza. W tym celu organizatorzy stawiają nie tylko na przygotowanie od strony aktorskiej, ale przede wszystkim poprzez zaangażowanie środków technicznych, w tym ogromnego nagłośnienia, rozbudowanej scenografii i potężnego oświetlenia.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju nie jest możliwa organizacja Misterium. Chętni będą mogli jednak zobaczyć nagranie ostatniego przed wybuchem pandemii widowiska z 2019 roku.

Misterium Męki Pańskiej zostało wówczas zarejestrowane przez 20 kamer. W tym roku zapis został na nowo zmontowany i poddany korekcie. Miało to na celu polepszenie jakości nagrania, co przyczyni się do lepszego przybliżenia atmosfery panującej podczas widowiska.

Premiera nagrania odbędzie się w sobotę, 27 marca, o godzinie 20:00. Dostępna będzie na stronie internetowej Misterium oraz w transmisji umieszczonej pod artykułem.