Nie tylko aktorzy – pracownicy techniczni i administracyjni wyróżnieni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Zwykle ich nie widać i to nie do nich kierowane są komplementy, ale ich praca jest równie ważna, jak osób, które występują na scenie. W Międzynarodowym Dniu Teatru, pracownicy techniczni i administracyjni wraz z aktorami poznańskich instytucji otrzymali wyróżnienia od Miasta Poznań.

 

Międzynarodowy Dzień Teatru był okazją do nagrodzenia nie tylko tych, którzy występują na scenie, ale także tych, bez których realizacja spektakli byłaby niemożliwa.

Dzięki poprawce budżetowej radnego Bartłomieja Ignaszewskiego, Miasto Poznań przyznało nagrody pieniężne osobom z zespołów aktorskich, ekip technicznych i administracji poznańskich teatrów.

Jak podkreśla radny, ważne jest, by docenić pracę tych, których widzowie zwykle nie widzą – osoby odpowiedzialne m.in. za przygotowanie i realizację spektakli, rekwizytów, scenografii, a także funkcjonowanie placówek pod względem administracyjnym.

Grzegorz Jura, przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania zapewnia z kolei, że samorząd chce podkreślić troskę Miasta o pracowników sektora kultury w trudnym, pandemicznym czasie, kiedy to obostrzenia uniemożliwiają i utrudniają pracę i kontakt z odbiorcami.

Podziękowania od Prezydenta Miasta oraz nagrody pieniężne otrzymały w tym roku osoby z zespołów aktorskich, ekip technicznych i administracji Teatru Animacji, Teatru Muzycznego, Teatru Ósmego Dnia i Teatru Polskiego.