Łatwiejsza rejestracja na testy na lotnisku Poznań-Ławica

Poznańskie lotnisko oferuje możliwość przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa przed wylotem i przylotem do Polski, dzięki czemu możliwe jest zwolnienie z kwarantanny lub wjazd do poszczególnych państw. Wprowadzono także dodatkowe ułatwienie w postaci rejestracji online.

 

Przylatując do Polski z państw spoza UE należy odbyć kwarantannę, jednak możliwe jest uzyskanie zwolnienia z niej, jeśli pasażer przedstawi negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, przeprowadzonego u niego w określonym czasie przed przekroczeniem granicy. Jednocześnie, wylatując do wielu państw, od obywateli Polski wymaga się podobnych testów.

Na poznańskim lotnisku Ławica od dłuższego czasu istnieje możliwość wykonania szybkiego testu na terenie lotniska zarówno dla przylatujących jak i wylatujących z Polski pasażerów.

Jak informuje Port Lotniczy Poznań-Ławica, z uwagi na duże zainteresowanie ze strony podróżnych wprowadzono kolejne udogodnienie, czyli rejestrację na test online. Dzięki temu cała procedura trwa o wiele krócej, a kolejka przesuwa się szybciej.

Dzięki wcześniejszemu wypełnieniu danych poprzez zgłoszenie w systemie informatycznym, nie trzeba wypełniać kart ręcznie, co jest o wiele bardziej czasochłonne i wymaga ręcznego wprowadzenia danych do systemu przez obsługę. W przypadku niewyraźnie wypełnionych kart – a tych niestety nadal jest dużo – uzupełnienie danych trwa niestety jeszcze dłużej.

Formularz dostępny jest online, przygotowany przez partnera diagnostycznego lotniska, czyli Centrum Badań DNA, które wykonuje testy.