Ostatnie dni na złożenie wniosku o przyznanie mieszkania przy ul. Opolskiej

To już ostatnie dni na przesłanie zgłoszenia na mieszkania komunalne, które powstają przy ul. Opolskiej w Poznaniu. ZKZL będzie przyjmował wnioski do końca marca.

 

Osiedle powstaje przy ul. Opolskiej na terenie dawnych baraków. To największa inwestycja w historii ZKZL. Pierwszy etap inwestycji, który cały czas trwa obejmuje budowę pięciu bloków z 287 mieszkaniami.

Budowane są dwa pięciokondygnacyjne budynki, dwa z czterema kondygnacjami oraz jeden blok trzykondygnacyjny. W każdym znajdą się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe, o metrażu od 31 do 66 m2.

Spośród lokali 38 będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a kolejnych 40 będzie miało możliwość dostosowania.

Bloki mają być oddane do użytku w pierwszym kwartale 2022 roku.

Osoby, które chciałyby uzyskać lokal w nowych budynkach mogą składać podania do 31 marca. Oferta skierowana jest do obecnych mieszkańców zasobu komunalnego, a pierwszeństwo mają obecni najemcy lokali komunalnych, nieposiadający zaległości czynszowych. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do jednej ze skrzynek podawczych znajdujących się przed Biurem Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub przed terenowymi Punktami Obsługi Klienta.

Do końca maja pracownicy ZKZL będą kontaktować się telefonicznie z osobami zainteresowanymi zamieszkaniem na nowym osiedlu na Świerczewie.